Team
2009 NSW Aerobatic Championships at Temora NSW, 31 Oct - 2 Nov 2009

Ranked by scores    

Rank Level Pilot Aeroplane Registration Known #1 Known #1 Known #1 Known #2 Free #1 Free #1 Free #1 Free #1 Unk'n #1 Unk'n #1 Unk'n #1 Unk'n #2 Unk'n #2 Totals O/all %
1 UNL Richard Wiltshire DR-107 VH-RSW 3766.64 2837.92 3190.54 9795.10 64.36
2 UNL Glenn Graham Pitts S-1S VH-IPB 3608.67 2523.83 2676.53 8809.03 57.88
3 ADV Tony Blair Rebel 300 VH-TBN 2683.07 2753.08 2940.06 8376.22 76.01
4 ADV Russell Bell Extra 300 VH-EXR 2624.81 2428.74 2777.71 7831.26 71.06
5 ADV David Clemence Laser VH-JAD 2161.85 2748.00 2838.85 7748.71 70.31
6 UNL Paul Bennet Pitts S-1S VH-IPB 3534.32 2276.36 1900.91 7711.59 50.67
7 ADV Laurent Lamy Extra 200 VH-XRB 2427.64 2185.37 2443.88 7056.88 64.04
8 ADV Joel Haski Extra 200 VH-XRB 2161.18 2383.99 2507.77 7052.94 64.00
9 ADV Darius Pavri Extra 300L VH-TWA 1977.87 2062.56 2065.92 6106.35 55.41
10 INT Jeremy Miller Laser 230 VH-JKR 1639.43 1825.00 1160.06 4624.49 81.70
11 INT Guy Hanby Laser 200 VH-KGZ 1571.83 1723.51 1119.17 4414.51 77.99
12 INT John Lee DR-107 VH-JLX 1572.72 1799.53 947.00 4319.25 76.31
13 INT Nick Briscoe Extra 300L VH-TWA 1603.65 1779.03 868.03 4250.70 75.10
14 INT David Pilkington Pitts S-2A VH-SZE 1463.19 1666.35 952.31 4081.85 72.12
15 INT Charles Greatrex Laser 200 VH-LZA 1541.09 1652.29 788.05 3981.44 70.34
16 ADV Grant Piper Extra 300 VH-EXR 1634.40 2140.50 3774.90 34.26
17 INT Mark McNicol Edge 540S VH-IIG 1533.39 1755.91 3289.30 58.11
18 SPO Rob Noonan Laser 200 VH-LZA 1226.29 1275.55 2501.84 82.84
19 SPO Dan O'Donnell Pitts S-2A VH-OXX 1192.44 1216.60 2409.04 79.77
20 SPO David Foord Vans RV-6 VH-XDT 1190.71 1204.23 2394.94 79.30
21 SPO Kieren Fitz-Gibbon Pitts S-2A VH-PDU 1187.19 1200.23 2387.41 79.05
22 SPO Anthony Crichton-Brown Pitts S-2A VH-PDU 1165.34 1215.03 2380.37 78.82
23 SPO Michael Greig Giles G-202 VH-YLF 1260.20 1109.49 2369.69 78.47
24 SPO Ben Law Pitts S-2A VH-SZE 1182.07 1107.32 2289.39 75.81
25 SPO James Ward Pitts S-2A VH-SZE 1059.44 1198.09 2257.53 74.75
26 ADV Colin Appleton Extra 300 VH-EXR 1785.37 463.27 2248.64 20.41
27 SPO Paul Monoghan Pitts S-1S VH-YMP 1158.93 1076.94 2235.87 74.04
28 SPO Stephen Pegoraro Alpha 160 VH-VCF 1073.36 1056.11 2129.47 70.51
29 SPO Neville Bergin Pitts S-2A VH-PDU 990.00 1124.91 2114.91 70.03
30 SPO Chris Inglis Pitts S-2A VH-SZE 1025.99 997.58 2023.57 67.01
31 SPO Bart Klukowski Pitts S-2A VH-SZE 1134.98 879.40 2014.39 66.70
32 SPO Reggae Darley-Jones Pitts S-2A VH-OXX 1173.56 648.18 1821.74 60.32
33 GRA Ben Brazier Pitts S-1S VH-ABT 642.49 620.70 1263.19 80.97
34 GRA Matt Robert Pitts S-2A VH-PDU 595.16 632.20 1227.37 78.68
Contest Director: David Pilkington. Contest Chief Judge: Glen Percy. Scoring Director: Annette Piper. Judges: Glen Percy (NSW), David Pilkington (VIC) (Seq 8, 11, 13 CJ), Richard Wiltshire (NSW), Glenn Graham (NSW), Grant Piper (NSW), Laurent Lamy (NSW), Reggae Darley-Jones (NSW), Paul Monoghan (NSW), John Lee (VIC), Charles Greatrex (VIC), Guy Hanby (VIC), Tony Blair (NSW), Nick Baker (VIC), Paul Bennet (NSW), Colin Appleton (NSW), Jeremy Miller (WA), Nick Briscoe (WA), Phil Unicomb (NSW) (Seq 1, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 12 CJ), David Clemence (VIC), Geoff Johnstone (NSW), Joel Haski (NSW).

Aerobatic Contest Results Organiser, Version 2.0 build 14-10-09, with FairPlay Scoring System